A D R I A T I K

BARAZIM HISTORIK

FITORJA E PARE

 

                  ADRIATIKU
                                           SHENON
                                                             FITOREN E PARE

                         REZULTATI   HAMDEN  2- 4 ADRIATIK

BARAZIM 2-2                   PROSPECT me date 26 Prill 2015

                                 ADRIATIK   2-2  BROOKFIELD

             Deri 5 minuta para perfundimit ishim ne fitore 2 me 1 por si rezultat i gabimeve ne mbrojtje ekipi mik arriti barazimin.
Per skuadren tone te dy golat i shenoi Eduard Boci.
Sulmuesit tane nuk po arrijne dot te regullojne shenjestren dhe po bejne mjaft gabime para portes ,qe jjane me kosto te arte ,pasi na kane kushtuar me nje humbje dhe nje barazim.
Portjeri Zini Fetahu,priti penaltine e dhene me te padrejte nga gjyqtari ,ndersa ne dy raste te tjera vetem per vetem me sulmuesin kundershtar ,arriti te dale fitimtar ,duke evituar dy gola te sigurte.
Referi nuk iu pergjigj lojes dhe beri gabime ne dem tone.
       NDESHJA TJETER ESHTE NE ORANGE-ME FITORE

FILOI KAMPIONATI I RI I FUTBOLLIT 2015

     

                 ADRIATIKU E FILLON ME HUMBJE KAMPIONATIN .

                               TENSION I LARTE NE FUSHEN E LOJES PAS VENDIMEVE JO KOPETENTE TE REFERIT .

              SHENJESTER E GABUAR E SULMUESVE TANE DHE VETEM 3 TE SHENUAR,NGA TE PANUMURTIT E HUMBUR.
 
                                         REZULTATI     SOUTHINGTON 4-3 ADRIATIK
        
                           SHENUESIT Agolli 1 ;Ferro 2

             Skuadra jone u paraqit ne fushen e lojes me shume mungesa,ishin vetem 12 veta,Mesi i fushes ishte reparti me mungesa te shumta ,gje qe solli mungese efektiviteti,shkeputje te aksioneve ,nderlidhje jo e mire midis reparteve dhe mbeshtetje jo e forte ne mbrojtje. U ndje  nevoja e mesfushoreve me ekperince,luftarake dhe te fuqishem  si Astrit Lohja dhe Vani Karanxha.
            Mbrojtja jone me MITIKEN,PELLUMBIN ,BLERIMIN DHE ARTANIN  luftoi mjaft mire ne thyerjen e sulmeve te kundershtarit ,por u thye 4 here nga kundersulmet e tyre te shpejta .Flladi beri mjaft volum loje si ne mbrojtje dhe ne ndihme te sulmit,por pa arritur te shenoje.
           Shumica e lojtareve ne pjesen e pare luanin si te kontraktuar dhe me veshtiresi leviznin ne fushen e lojes,por askush nuk dorezohej ,ndersa ne pjesen e dyte filluan ta gjejne veten dhe te levizin me mire te pasojne sakte dhe te japin ndihmese me te madhe ne fushen e lojes.Spikaten ne pjesen e dyte G.Ferro,Spahiu dhe A.Bylyku.
           Ajriu mbetet teknik dhe i sakte ne lojen e tij,duke dhene nje kontribut shume te madh ne ndihme te skuadres ,ndersa jo efektiv ne shenimin e golave qe se bashku me Kosten ishin  ne diten me te keqe dhe ne gare kush te humbiste me shume e me pare.
             Hari punoi shume dhe u lodh shume por njekohesisht beri dhe gabime shume.Per nga nervozizmi nuk ka asnje dallim me pjesen tjeter e me te spikaturve.
               Portjeri eshte pika qe vuan me shume pesimin e golave ,pavarsisht pritjeve te bukura te bera gjate lojes.Megjithate ai tregoi qe do ta perballoje me sukses kampionatin e sapo filluar.
             Nervozizmi ishte dukuria me negative e kesaj loje ne gracken e te cilit rane shumica e lojtareve,pavaresisht provokimeve te arbitrit idiot dhe krejtesisht te pa afte. Gjithsekush ja beri analizen vehtes pas perfundimit te ndeshjes dhe e kuptoi sa gabim eshte te nervozohesh!
           Me premtimin dhe shpresen qe askush nuk do gaboje ne ngritjen e tensionit, dikutimeve te sinqerta dhe humorit teper shoqeror u mbyll dita e pare e kampionatit.
               MIRUPAFSHIM JJAVEN E ARDHESHME NE NDESHJE ME BROOKFIELD-in

NE JEMI KAMPIONE PER SEZONIN 2014

          

                 A   D   R   I    A   T    I   K

                          KAMPION PER SEZONIN 20014.


           SOT NE ORA 10:00 SKUADRA JONE ADRIATIK ZHVILLOI NDESHJEN E SAJ TE PARAFUNDIT ME SKUADREN MILFORD MAGIC,TE CILEN ,PAS VUAJTJESH TE SHUMTA E FITOI ME REZULTATIN 2-1 DHE SHPALLET KAMPION PER VITIN 2014 NJJE AVE PARA PERFUNDIMIT TE KAMPIONATIT.

           HERONJTE E NDESHJES SE SOTME JANE:

  1-ZINI FETAH  portjer

         Mbrojtsa

 -Pellumb Ameti    -Artan Topalli   -Blerim Coma   - Gezim Spahiu   - Alfred Ozuni;F.Berberi

      Mesfushore

Astrit lohja    ;Flladi Kulla:  Trifon Bejleri: Jovan Karanxha: Flamur Bylykbashi.

         Sulmuesa

     Hajri Agolli- Gezim Ferro

     CHOACH- PRESIDENT     GAQO PALOGEZIMI I VANIT PAS SHENIMIT TE GOLIT TE DYTE